neděle 7. února 2021

Ovlivňování snů pomocí telepatie

 

Lidé, kteří jsou vzhůru mohou ovlivňovat sny spících lidí pomocí telepatie

Snová telepatie ukazuje, že lidé mají schopnost telepaticky komunikovat s jinou osobou když spí. Nejedná se o nic nového, vědecký zájem o telepatii sahá až k otcům psychoanalytického hnutí. Freud například sledoval užití telepatie v psychoanalytickém myšlení. Rovněž zvažoval telepatii snů nebo telepatický vliv myšlení na snění, a to při několika příležitostech. Carl Jung bezesporu věřil v telepatickou hypotézu a dokonce vyvinul teoretický systém vysvětlující „nadpřirozené“ události této povahy.


Zdá se, že všechni velcí myslitelé podporují studium různých typů nefyzických jevů.

"Existuje spousta neoficiálních a klinických materiálů, které podporují možnost telepatických účinků vyskytujících se ve snech (Krippner, 1974). Experimentální přístup k tématu však nebyl možný, dokud nebyla k dispozici psycho-fyziologická laboratorní technologie. Bylo zjištěno, že účastníci během spánku, kteří se probudili z období aktivity REM, byli často schopni vybavit si epizody snů. Ve výsledku bylo možné požádat „telepatického přijímače“, aby se pokusil snít o cílovém stimulu, na který se zaměřuje ve vzdálené poloze od „telepatického odesílatele“.

Stanley Krippner, Ph.D., profesor psychologie na Saybrook University v Kalifornii

Experimenty

V polovině 60. let zahájil MD Montague Ullman řadu experimentů v Maimonides Medical Center v Brooklynu v New Yorku, aby otestoval hypotézu, že lidé mohou být připraveni snít o náhodně vybraném materiálu. Jinými slovy, před spaním si mohli vybrat, o čem chtěli snít, a to mohlo zahrnovat cokoli, od uměleckých děl přes filmy až po fotografie a další. Krátce po zahájení těchto experimentů se k Ullmanovi připojil Stanley Krippner (citovaný výše), který má velmi působivé pozadí ve vědeckém studiu snů, psychologie a parapsychologie.


Pokusy, které provedly, trvaly více než 10 let a „ přinesly statisticky významné výsledky “.

Během experimentů obvykle existoval „telepatický odesílatel“ a „telepatický přijímač“. Setkali se v laboratoři na krátkou dobu, než byli těsně před spánkem umístěni do zcela oddělených místností. Telepatický odesílatel na ně čekal s obálkou v místnosti, kde spali. Obsahovalo to něco jako obrázek nebo kresbu. Přijímače byly poté záměrně probuzeni krátce poté, co začal spánek REM, aby si vědci mohli vzít vysněnou zprávu.

Proběhlo jedno velmi nezapomenutelné a významný experiment s telepatií snů, kde byl vybraným uměleckým tiskem „School of Dance“ od Edgara Degase, který zobrazuje několik mladých žen v taneční třídě. Podle Krippnera vysněné zprávy přijímačů obsahovaly takové fráze jako „ Byl jsem ve třídě složené z asi půl tuctu lidí, připadalo mi to jako ve škole,“  a „ Byla tu jedna malá holčička, která se se mnou pokoušela tančit. “ Tyto výsledky jsou fascinující a myšlenka, že člověk může ovlivnit sen druhého, otevírá mnoho dveří. Ačkoli možná nerozumíme procesu, který stojí za přenosem informací, a nemůžeme vidět, že tento přenos probíhá z mysli na mysl, máme důkaz, že k němu došlo. To je zcela běžné, když zkoumáme vědecké studie, které hodnotily parapsychologické jevy - víme, co se děje, ale ne jak .

Další významná relace Krippnera a Ullmana se konala 15. března 1970. V této relaci byla vybrána velká skupina lidí na rockovém koncertu Holy Modal Rounders, aby něco poslali telepaticky. Místní mediální umělec jménem Jean Millay převzal odpovědnost za přípravu telepatických odesílatelů na „cílovou přípravu“. Udělal to s pomocí Lidd Light Company, skupiny umělců, kteří byli zodpovědní za světelnou show na koncertě. Millay dal divákům krátký slovní směr, než se obraz rozzářil na velké obrazovce, na kterou se telepatičtí vysílači dívali. Šest diaprojektorů bylo použito k promítnutí barevného filmu o orlech a jejich hnízdních návycích, jakož i informací o různých ptácích z celého světa (včetně ptáků z mytologie, jako je fénix).To vše se stalo ve stejnou dobu, kdy Holy Modal Rounders hráli svou píseň: „Chcete-li být ptákem.“

Pro tento experiment bylo použito pět dobrovolných telepatických přijímačů a všechny byly umístěny v okruhu sto mil od telepatických vysílačů. Všichni přijímači věděli o místě koncertu a bylo jim řečeno, aby zaznamenali své snímky o půlnoci, protože v tu chvíli jim bude zaslán materiál.


Podle Krippnera:

Jeden „telepatický přijímač“, Helen Andrewsová, měla dojem „něčeho mytologického, jako griffin nebo fénix“. Druhý, třetí a čtvrtý účastník výzkumu uváděli snímky „hada“, „hroznů“ a „embrya v plamenech“. Pátým účastníkem byl Richie Havens, slavný americký zpěvák a umělec nahrávky, který hlásil, že o půlnoci zavřel oči a vizualizoval „několik racků létajících nad vodou“. Zprávy pana Havense i paní Andrewsové představovaly přímou korespondenci s cílovým materiálem.

Pozoruhodnější výsledky byly zaznamenány, když se také rocková skupina „Grateful Dead“ dobrovolně zúčastnila snové telepatie po dobu šesti nocí. Více o tom (a dalších výsledcích) si můžete přečíst  zde . Tyto výsledky byly skutečně publikovány Americkou psychologickou asociací.


https://stanleykrippner.weebly.com/a-pilot-study-in-dream-telepathy-with-the-grateful-dead.html

Jedná se obvykle o tyto pokyny poskytované subjektům, které se účastní těchto experimentů:

1. Chystáte se zúčastnit experimentu ESP.

2. Za pár sekund uvidíte obrázek.

3. Zkuste pomocí ESP „odeslat“ tento obrázek do přijímače.

4. Přijímač se pokusí snít o tomto obrázku. Zkuste mu to „poslat“.

5. Poté budou příjemci informováni o poloze odesílatele.
popisek, který se zobrazí při najetí kurzorem


Možná vysvětlení


Kvantová fyzika osvětlila obrovskou vzájemnou propojenost všeho ve vesmíru. Jedním z možných vysvětlení je kvantové zapletení. Zvažte například dva elektrony, které jsou vytvořeny společně. Pokud pošlete jednu na druhou stranu vesmíru, druhá bude reagovat okamžitě, bez ohledu na jejich vzájemnou vzdálenost. Toto je jeden způsob interpretace toho, jak je všechno nějakým způsobem skutečně propojeno. Einstein to nazval „strašidelnými akcemi na dálku“. Skvělou vizuální ukázku uvidíte zde:

https://www.youtube.com/watch?v=X93XMwOG66E


Pravdou je, že nemáme způsob, jak vysvětlit, jak to funguje. Zúčastnění vědci byli schopni pouze pozorovat a zaznamenávat, co se děje, což je opět velmi běžné u parapsychologických jevů.

Současně tyto experimenty zahrnují sny, úplně jiný a pozměněný stav „reality“, o kterém opravdu moc nevíme. Je to svět oddělený (nebo si alespoň myslíme, že je oddělený) od světa, ve kterém jsme „vzhůru“ (i když svět, který vnímáme, když jsme vzhůru, může být velmi dobře jen sen). Ale to je téma pro jiný článek.
Parasychologické jevy byly prokázány a zdokumentovány po celém světě

Parapsychologické (PSI) jevy byly studovány, dokumentovány, pozorovány a prokázány (znovu a znovu) řadou renomovaných vědců v laboratořích po celém světě. Ministerstvo obrany má o tento obor velký zájem (a studovalo ho) již řadu let, přesto je jeho vědecké studium veřejnosti skryto a vynecháno z univerzit a mainstreamové vědy, což není fér a není správné. Není to tak, že by tyto informace pro nás byly nepřístupné, část této dokumentace a tyto publikace jsou k dispozici ve veřejné sféře. CE je pokrývá do hloubky a odkaz níže vás zavede tam, kam chcete, k článku, který má dobré zdroje a obsahuje spoustu informací.

Zdroj: https://www.collective-evolution.com/2016/02/08/scientists-discover-people-who-are-awake-can-influence-dreams-0f-sleeping-people-using-telepathy/

REM je anglickou zkratkou Rapid Eye Movement (česky rychlé pohyby očí)

Aktivita mozku je během REM fáze velmi podobná jako při probuzení, proto se tento druh spánku označuje někdy jako tzv. paradoxní. Frekvence srdeční činnosti a dýchání je v této fázi nepravidelná, tělesná teplota nepříliš regulována.

REM spánek zaujímá asi 20–25 % celkové doby spánku u dospělých, jeho celková doba trvání je asi 90–120 minut. Úseky REM fáze se opakují 4–5 krát v průběhu noci. Na počátku spánku jsou kratší a postupně se prodlužují. Na konci REM fáze se běžně vyskytuje krátké probuzení. Doba REM spánku se výrazně liší v průběhu věku. U novorozenců tvoří tato fáze až 80 % celkové doby spánku. Většina "živých" snů se odehrává právě v REM fázi.


Související odkazy:

http://psycnet.apa.org/psycinfo/1986-13291-001

http://archpsyc.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=489052

http://stanleykrippner.weebly.com/a-pilot-study-in-dream-telepathy-with-the-grateful-dead.html

http://www.neuroquantology.com/index.php/journal/article/view/385

http://connection.ebscohost.com/c/articles/59574068/dreams-telepathy-various-states-consciousness

https://www.google.ca/#q=Dreams%2C+Telepathy%2C+and+Various+States+of+Consciousness+Stanley+Krippner+and+Cheryl+Fracasso    

Překlad: Honza
www.homosignum.cz



 

 

Žádné komentáře:

Okomentovat